IDEAL EXPERT MIG 215 LCD SYNERGIC ALU Inwertorowy półautomat spawalniczy MIG / TIG / MMA 200 A
4.9
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis produktu
Zastosowanie:
Urządzenie spawalnicze zaprojektowane do wykorzystania w użytku profesjonalnym, do szerokiego zakresu zastosowań: od prac konserwacyjnych do napraw nadwozi samochodowych.
Charakterystyka produktu:
- inwertorowy synergiczny półautomat spawalniczy z serii Ideal Expert
- przeznaczony do spawania łukowego metodą MIG/MAG, TIG LIFT, MMA oraz FLUX
- spawarka jest zalecana do spawania aluminium oraz jego stopów metoda MIG oraz do spawania metodą MAG stali węglowych, niskostopowych i stali nierdzewnych
- możliwe również spawanie drutów rdzeniowych metodą FLUX, bez gazu osłonowego, dostosowując biegunowość uchwytu spawalniczego do zaleceń podanych przez producenta drutu
- urządzenie dostosowane również do spawania łukowego metodą MMA elektrodą otuloną prądem stałym DC
- funkcja spawania metodą TIG DC Lift z dotykowym zajarzeniem łuku przeznaczona jest dla wszystkich rodzajów stali węglowych niskostopowych lub wysokostopowych oraz dla metali ciężkich, takich jak: miedź, nikiel, tytan oraz ich stopów
- szybka regulacja synergiczna parametrów spawania poprzez wyświetlacz LCD w języku polskim czyni urządzenie bardzo łatwym w użyciu
- wystarczy tylko ustawić grubość spawanego materiału i zacząć spawać: inteligentny i automatyczny układ kontroli łuku spawalniczego, krok po kroku, dobierze najlepsze parametry, dla każdej pozycji spawania i dla każdego materiału
- możliwość ręcznego ustawienia długości łuku spawalniczego i dopasowania wyglądu spoiny do własnych potrzeb
- przy metodzie MIG/MAG możliwość wyboru funkcji przycisku w uchwycie pomiędzy pracą w trybie 2T (bez blokady przycisku) / 4T (blokada przycisku do długich spoin)
- urządzenie wyposażone w gniazdo EURO do podłączenia uchwytu spawalniczego
- posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność
- urządzenie wyposażone jest w zabezpieczenie przeciw przeciążeniu, co zwiększa jego niezawodność
- podajnik drutu wyposażony jest w 2-rolkowy mechanizm napędzany silnikiem, z niezależną regulacją prędkości podawania
- zasilanie jednofazowe 230V - urządzenie wyposażone we wtyczkę zasilania
Podstawowe parametry techniczne:
- zasilanie jednofazowe: 230 V
- zakres prądu spawania: 40 - 200A
- prąd spawania przy pracy 60%: 200 A
- maksymalna szpula z drutem: 5 kg
- średnica drutu stalowego: 0.6 -1.0 mm
- średnica elektrody spawalniczej: 1.6 - 4.0 mm
Zestaw zawiera:
- 1 x spawarka EXPERT MIG 215 LCD SYNERGIC ALU
- 1 x uchwyt spawalniczy EURO BINZEL MB15 o długości 3 m
- 1 x przewód masowy 3 m
- 1 x tarcza spawalnicza + szczotka
- instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
Pliki techniczne / instrukcje
Specyfikacja techniczna
| Okres gwarancji | 12 miesięcy |
| Zasilanie | 230 V / 50Hz / 1 Ph |
| Moc [kW] | 5,0 |
| Zabezpieczenie sieci zasilającej [A] | 16 |
| Napięcie stanu jałowego [V] | 69 |
| Maksymalny prąd spawania [A] | 200 |
| Sterowanie synergiczne (synergia) | tak |
| Funkcja spawania metodą MMA | tak |
| Funkcja spawania metodą MIG Pulse | nie |
| Funkcja spawania metodą TIG Pulse | nie |
| Funkcja 2-takt / 4-takt | tak |
| Prąd przy cyklu pracy 60% | 200 A |
| Zakres prądu spawania MIG | 40 - 200 A |
| Zakres prądu spawania MMA | 10 - 200 A |
| Rodzaj podajnika drutu | 2-rolkowy |
| Maksymalny rozmiar szpuli drutu [kg] | 5 |
| Średnica drutu samoosłonowego [mm] | 0.8 - 1.0 |
| Średnica drutu stalowego [mm] | 0.6 - 1.0 |
| Średnica drutu ze stali nierdzewnej [mm] | 0.8 - 1.0 |
| Średnica drutu aluminiowego [mm] | 0.0 - 1.0 |
| Średnica drutu do lutospawania [mm] | 0.8 - 0.9 |
| Średnica elektrody spawalniczej [mm] | 1.6 - 4.0 |
| Stopień ochrony | IP21 |
| Waga urządzenia / zestawu [kg] | 19 |
| Wymiary dł x szer x wys [mm] | 500 x 240 x 410 |
