IDEAL PRAKTIK MIG 211 MMA DIGITAL Inwertorowy półautomat spawalniczy MIG / MMA 200 A
4.66988
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis produktu
Zastosowanie:
Zalecany do zastosowań blacharskich i warsztatowych: od prac konserwacyjnych do napraw nadwozi samochodowych. Doskonale sprawdza się przy spawaniu cienkich materiałów ze stali i stali nierdzewnej, przeznaczony również do spawania aluminium i jego stopów.
Charakterystyka produktu:
- inwertorowy półautomat spawalniczy z serii Praktik
- umożliwia spawanie metodą MIG-MAG, spawania metodą FLUX drutem spawalniczym bez gazu osłonowego oraz spawanie metodą MMA elektrodą otuloną prądem stałym (DC)
- urządzenie wyposażone w gniazdo EURO do podłączenia uchwytu spawalniczego
- uchwyt posiada możliwość zmiany biegunowości
- płynna regulacja prądu spawania i napięcia z cyfrowym wyświetlaczem
- przy spawaniu metodą MIG-MAG możliwość regulacji prędkości podawania drutu spawalniczego
- 2-rolkowy podajnik drutu, z rolką 0.6-0.8 do drutu stalowego
- wyposażony w zabezpieczenie przeciw przeciążeniu z sygnalizacją na panelu przednim
- wydajność urządzenia zwiększa chłodzenie wbudowanym wentylatorem
- mobilność urządzenia oraz wygodę pracy zapewnia półka na butlę z gazem oraz koła
Parametry techniczne:
- zasilanie jednofazowe: 230 V
- zakres prądu spawania: 30 - 200 A
- prąd spawania przy pracy 60%: 200 A (MIG) / 180 A (MMA)
- maksymalna szpula z drutem: 5 kg
Zestaw zawiera:
- 1 x spawarka PRAKTIK MIG 211 MMA DIGITAL
- 1 x uchwyt spawalniczy MIG 15 z wtykiem EURO o długości 3 m
- 1 x przewód masowy 2 m
- 1 x przewód elektrodowy 2 m
- 1 x tarcza spawalnicza + szczotka
- 1 x instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
Pliki techniczne / instrukcje
Specyfikacja techniczna
| Okres gwarancji | 12 miesięcy |
| Zasilanie | 230 V / 50Hz / 1 Ph |
| Moc [kW] | 6,2 |
| Zabezpieczenie sieci zasilającej [A] | C16 |
| Napięcie stanu jałowego [V] | 43 |
| Maksymalny prąd spawania [A] | 200 |
| Sterowanie synergiczne (synergia) | nie |
| Funkcja spawania metodą MMA | tak |
| Funkcja spawania metodą MIG Pulse | nie |
| Funkcja spawania metodą TIG Pulse | nie |
| Funkcja 2-takt / 4-takt | nie |
| Prąd przy cyklu pracy 60% | 200 A (MIG) / 180 A (MMA) |
| Zakres prądu spawania MIG | 30 - 200 A |
| Zakres prądu spawania MMA | 30 - 180 A |
| Rodzaj podajnika drutu | 2-rolkowy |
| Maksymalny rozmiar szpuli drutu [kg] | 5 |
| Średnica drutu samoosłonowego [mm] | 0.8 - 1.2 |
| Średnica drutu stalowego [mm] | 0.6 - 1.0 |
| Średnica drutu ze stali nierdzewnej [mm] | 0.6 - 0.8 |
| Średnica drutu aluminiowego [mm] | 0.8 - 1.0 |
| Średnica elektrody spawalniczej [mm] | 1.6 - 4.0 |
| Stopień ochrony | IP 21S |
| Waga urządzenia / zestawu [kg] | 14,7 |
| Wymiary dł x szer x wys [mm] | 550 x 230 x 325 |
