IDEAL PRAKTIK TIG 202 PULSE DIGITAL Inwertorowa spawarka TIG / MMA 200 A
4.71313
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis produktu
Zastosowanie:
Spawarka inwertorowa PRAKTIK TIG 202 DC PULSE DIGITAL dzięki niewielkim rozmiarom i wadze doskonale sprawdza się zarówno w pracach warsztatowych jak i podczas prac terenowych.
Charakterystyka produktu:
- inwertorowa spawarka z serii Ideal Praktik wykonana w technologii IGBT
- przeznaczona do spawania metodą TIG i TIG PULS oraz metodą MMA elektrodą otuloną prądem stałym (DC)
- urządzenie posiada trzy tryby spawania: TIG DC, TIG DC PULS, MMA
- funkcja TIG DC i TIG DC PULS stosowana jest do spawania stali nierdzewnej, stali węglowych i niskostopowych, miedzi oraz tytanu. Spawanie odbywa się w osłonie gazu obojętnego
- dzięki regulacji parametrów spawania pulsacyjnego TIG DC PULS mamy wpływ na kształt spoiny i skupienie łuku; spawanie pulsacyjne pozwala również zmniejszyć ilość ciepła dostarczanego do materiału i ma zastosowanie podczas spawania cienkich materiałów
- zajarzenie łuku następuje w trybie z bezdotykowym (HF) lub dotykowym (LIFT)
- funkcja LIFT stosowana jest w podczas spawania w środowisku o wysokim ryzyku wpływu zakłóceń elektromagnetycznych na otoczenie
- zarówno przy zapłonie bezdotykowym HF jak i dotykowym LIFT mamy możliwość wyboru funkcji przycisku w uchwycie TIG pomiędzy pracą w trybie 2-takt lub 4-takt (blokada przycisku do długich spoin)
- czytelny i prosty w obsłudze cyfrowy panel sterowania umożliwia dokładną regulację urządzenia, zapewnia stabilne parametry i wysoką jakość spawania
- wyświetlacz cyfrowy ułatwia regulację parametrów spawarki:
- początkowy wypływ gazu osłonowego
- prąd początkowy
- czas narastania prądu
- prąd spawania
- prąd bazy
- czas opadania prądu
- prąd końcowy
- końcowy wypływ gazu osłonowego
- długość pulsu
- częstotliwość pulsu
- spawarka posiada również funkcje ułatwiające proces spawania metodą MMA elektrodą otuloną:
- ARC FORCE: regulacja prądu zwarcia - ułatwia przenoszenie kropli roztopionej elektrody na spawany materiał, zapobiegając wygaszeniu łuku podczas zetknięcia kropli elektrody z jeziorkiem spawalniczym
- HOT START: regulacja gorącego start - ułatwia zapłon elektrody poprzez dostarczenie większego prądu spawania przy każdym zajarzeniu łuku
- ANTI STICK: przeciwzwarciowa - automatycznie wyłącza napięcie spawania, jeśli elektroda sklei się ze spawanym materiałem, co ułatwia jej odrywanie i zapobiega przypadkowemu powstaniu łuku spawalniczego
- funkcja VRD (Voltage Reduction Device) - redukuje napięcie spoczynkowe stanu jałowego na elektrodzie do wartości bezpiecznej i zapewnia bezpieczeństwo przeciwporażeniowe podczas pracy w wilgotnym środowisku
- posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność
- szybkozłącze podłączenia gazu do uchwytu spawalniczego umożliwia natychmiastowe podłączenie i odłączenie uchwytu spawalniczego bez użycia narzędzi
- urządzenie wyposażone jest w zabezpieczenie przeciw przeciążeniu, co zwiększa jego niezawodność
- zasilanie jednofazowe 230V - urządzenie wyposażone we wtyczkę zasilania
Podstawowe parametry techniczne:
- zasilanie jednofazowe: 230 V
- zakres prądu spawania: 5 - 200A (TIG) / 10 - 200A (MMA)
- prąd spawania przy pracy 60%: 125 A
- średnica elektrody spawalniczej: 1.6 - 4.0 mm
Zestaw zawiera:
- 1 x spawarka PRAKTIK TIG 202 DC PULSE DIGITAL
- 1 x uchwyt spawalniczy TIG 17 o długości 4 m
- 1 x przewód i zacisk masowy 1,5 m
- 1 x przewód i uchwyt elektrodowy 2 m
- instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
Pliki techniczne / instrukcje
Specyfikacja techniczna
| Okres gwarancji | 12 miesięcy |
| Zasilanie | 230 V / 50Hz / 1 Ph |
| Maksymalny prąd pobierany z sieci | 26A |
| Prąd pobierany z sieci w cyklu pracy 60% | 13A |
| Zabezpieczenie sieci zasilającej | 25A zwłoczne |
| Napięcie stanu jałowego [V] | 64 |
| Maksymalny prąd spawania [A] | 200 |
| Sterowanie synergiczne (synergia) | tak |
| Funkcja spawania metodą MMA | tak |
| Funkcja spawania metodą TIG Pulse | tak |
| Zakres prądu spawania TIG | 5 - 200 A |
| Zakres prądu spawania MMA | 10 - 200 A |
| Prąd spawania w cyklu pracy 60% | 125 A |
| Prąd spawania w cyklu pracy 40% | 200 A |
| Średnica elektrody spawalniczej | 1.6 - 4.0 |
| Funkcja TIG HF | tak |
| Funkcja TIG Lift | tak |
| Funkcja 2-takt / 4-takt | tak |
| Częstotliwość pulsu [Hz] | 0.5 - 100 |
| Długość pulsu [%] | 5 - 100 |
| Czas narastania prądu [s] | 0 - 5 |
| Czas opadania prądu [s] | 0 - 5 |
| Czas wypływu gazu przed zajarzeniem łuku [s] | 0 - 1 |
| Czas wypływu gazu po zajarzeniu łuku [s] | 0.1 - 10 |
| Stopień ochrony | IP21S |
| Opakowanie | karton |
| Wymiary gabarytowe dł x szer x wys [mm] | 380 x 120 x 220 |
| Waga urządzenia / zestawu [kg] | 6,3 / 11 |
