IDEAL TECNO TIG 212 DC PULSE LED Inwertorowa spawarka TIG / TIG PULSE/ MMA 210A
4.9
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis produktu
Zastosowanie:
Spawarka inwertorowa TECNO TIG 212 DC PULSE LED marki IDEAL, wykonana w technologii IGBT, przeznaczona do spawania metodą TIG i TIG PULS oraz metodą MMA elektrodą otuloną prądem stałym (DC).
Niewielkie rozmiary i waga sprawiają, że urządzenie doskonale sprawdza się zarówno w pracach warsztatowych jak i podczas prac terenowych.
Charakterystyka produktu:
- Urządzenie posiada trzy tryby spawania: TIG DC, TIG DC PULS, MMA.
- Funkcja TIG DC i TIG DC PULS stosowana jest do spawania stali nierdzewnej, stali węglowych i niskostopowych, miedzi oraz tytanu. Spawanie odbywa się w osłonie gazu obojętnego.
- Regulacja parametrów spawania pulsacyjnego TIG DC PULS zapewnia wpływ na kształt spoiny i skupienie łuku. Spawanie pulsacyjne pozwala również zmniejszyć ilość ciepła dostarczanego do materiału i ma zastosowanie podczas spawania cienkich materiałów.
- Zajarzenie łuku następuje w trybie z bezdotykowym (HF) lub dotykowym (LIFT)
- Praca w trybie 2-takt lub 4-takt - zarówno przy zapłonie bezdotykowym HF jak i dotykowym LIFT narzędzie umożliwia wybór funkcji przycisku w uchwycie TIG pomiędzy pracą w trybie 2-takt lub 4-takt (blokada przycisku do długich spoin).
- Czytelny i prosty w obsłudze panel sterowania umożliwia dokładną regulację urządzenia, zapewnia stabilne parametry i wysoką jakość spawania.
- Wyświetlacz LED ułatwia regulację parametrów spawarki:
- początkowy wypływ gazu osłonowego
- prąd początkowy
- czas narastania prądu
- prąd spawania
- prąd bazy
- czas opadania prądu
- prąd końcowy
- końcowy wypływ gazu osłonowego
- długość pulsu
- częstotliwość pulsu
- spawarka posiada również funkcje ułatwiające proces spawania metodą MMA elektrodą otuloną:
- ARC FORCE: regulacja prądu zwarcia - ułatwia przenoszenie kropli roztopionej elektrody na spawany materiał, zapobiegając wygaszeniu łuku podczas zetknięcia kropli elektrody z jeziorkiem spawalniczym
- HOT START: regulacja gorącego start - ułatwia zapłon elektrody poprzez dostarczenie większego prądu spawania przy każdym zajarzeniu łuku.
Parametry fizyczne:
- Urządzenie posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność.
- Szybkozłącze podłączenia gazu do uchwytu spawalniczego umożliwia natychmiastowe podłączenie i odłączenie uchwytu spawalniczego bez użycia narzędzi.
- Urządzenie wyposażone jest w zabezpieczenie przeciw przeciążeniu, co zwiększa jego niezawodność.
Parametry zasilania:
- Zasilanie jednofazowe 230V.
- Urządzenie wyposażone jest we wtyczkę zasilania.
Zestaw zawiera:
- 1 x spawarka TECNO TIG 212 DC PULSE LED
- 1 x uchwyt spawalniczy TIG 26 o długości 4 m
- 1 x przewód i zacisk masowy 2,5 m
- 1 x przewód i uchwyt elektrodowy 2,5 m
- 1 x reduktor z rotametrem
- instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
Specyfikacja techniczna
| Okres gwarancji | 12 miesięcy |
| Zasilanie | 230 V / 50Hz / 1 Ph |
| Moc [kW] | 7.2 |
| Maksymalny prąd pobierany z sieci | 26 A |
| Zabezpieczenie sieci zasilającej | 20A |
| Napięcie stanu jałowego [V] | 64 V |
| Maksymalny prąd spawania [A] | 210 |
| Sterowanie synergiczne (synergia) | nie |
| Funkcja spawania metodą MMA | tak |
| Funkcja spawania metodą TIG Pulse | tak |
| Zakres prądu spawania TIG | 5 - 210 A |
| Prąd spawania w cyklu pracy 60% | 200 A |
| Średnica elektrody spawalniczej | 1.6 - 4.0 |
| Funkcja TIG HF | tak |
| Funkcja TIG Lift | tak |
| Funkcja 2-takt / 4-takt | tak |
| Stopień ochrony | IP21S |
| Opakowanie | karton |
| Wymiary gabarytowe dł x szer x wys [mm] | 375 x 134 x 240 mm |
| Waga urządzenia / zestawu [kg] | 9,80 |
