IDEAL TECNO MIG 200GD SYNERGIC VRD ALU Inwertorowy półautomat spawalniczy MIG / TIG / MMA 200 A
4.97237
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis produktu
Zastosowanie:
Urządzenie zaprojektowane do szerokiego zakresu zastosowań: od prac konserwacyjnych do napraw nadwozi samochodowych
Charakterystyka produktu:
- inwertorowy półautomat spawalniczy z serii Ideal Professional
- lekki i bardzo kompaktowy sprzęt, który może być z łatwością transportowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków
- do spawania metodą MIG-MAG drutem spawalniczym w osłonie gazu, lutospawania blach ocynkowanych, spawania metodą FLUX drutem spawalniczym bez gazu osłonowego, do spawania metodą MMA elektrodą otuloną prądem stałym (DC) oraz metodą TIG Lift prądem stałym (DC) z dotykowym zajarzeniem łuku
- umożliwia spawanie różnego rodzaju materiałów: stali, stali ocynkowanej, stali nierdzewnej i aluminium
- stosowany do lutospawania blach ocynkowanych, spawania stali nierdzewnej, stali węglowych i niskostopowych oraz aluminium. Spawanie odbywa się w osłonie gazu obojętnego, aktywnego bądź mieszanki, oraz przy odwrotnej biegunowości bez gazu. Lutospawanie umożliwia wykonywanie operacji spawania metodą MIG w niższych temperaturach, co pozwala na zachowanie powłoki cynkowej i wyraźnie zmniejsza problemy związane ze zniekształceniem łączonych elementów.
- wyświetlacz LCD umożliwia szybką regulację synergiczną parametrów spawania co sprawia, że urządzenie jest bardzo łatwe w użyciu (prąd spawania, napięcie spawania, prędkość podawania drutu)
- dzięki zastosowaniu programów synergicznych zachowanych przez urządzenie możliwe jest uzyskanie optymalnego ustawienia wszystkich parametrów spawania zmieniając tylko jedno ustawienie. Wystarczy ustawić grubość spawanego materiału i zacząć spawać: inteligentny i automatyczny układ kontroli łuku spawalniczego, krok po kroku, dobierze najlepsze parametry, dla każdej pozycji spawania i dla każdego materiału.
- korekta synergii umożliwia dokładne dopasowanie wartości napięcia spawania do prędkości podawania drutu
- użytkownik może również ustawić ręcznie długość łuku spawalniczego i dopasować wygląd spoiny do własnych potrzeb.
- przy spawaniu metodą MIG/MAG istnieje możliwość wyboru funkcji przycisku w uchwycie pomiędzy pracą w trybie 2T/4T (2T - bez blokady przycisku; 4T - blokada przycisku do długich spoin)
- przy spawaniu metodą MMA możliwość włączenia funkcji VRD (VOLTAGE REDUCTION Device), która redukuje napięcie spoczynkowe stanu jałowego na elektrodzie do wartości bezpiecznej, co zapewnia bezpieczeństwo przeciporażeniowe podczas pracy w wilgotnym środowisku.
- urządzenie wyposażone w gniazdo EURO do podłączenia uchwytu spawalniczego oraz gniazdo do podłączenia uchwytu elektrodowego
- uchwyt posiada możliwość zmiany biegunowości
- płynna regulacja prądu spawania i napięcia z cyfrowym wyświetlaczem
- dodatkowo regulacja indukcyjności oraz korekty napięcia
- 2-rolkowy podajnik drutu, z rolką 0.6-1.0 do drutu stalowego
- wyposażony w zabezpieczenie przeciw przeciążeniu, co zwiększa niezawodność urządzenia
- posiada układ chłodzenia wentylatorem, co zdecydowanie zwiększa jego wydajność
- przeznaczony do pracy z generatorem prądotwórczym (+/- 15%)
Podstawowe parametry techniczne:
- zasilanie jednofazowe: 230 V
- zakres prądu spawania MIG/TIG: 25 - 200 A
- zakres prądu spawania MMA: 25 - 160 A
- prąd spawania przy pracy 60%: 200 A
- maksymalna szpula z drutem: 5 kg
Zestaw zawiera:
- 1 x spawarka TECNO MIG 200GD SYNERGIC VRD ALU
- 1 x uchwyt spawalniczy MIG 15 o długości 3 m
- 1 x przewód masowy 2,5 m
- 1 x przewód elektrodowy 2,5 m
- 1 x tarcza spawalnicza + szczotka
- 1 x instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
Pliki techniczne / instrukcje
Specyfikacja techniczna
| Okres gwarancji | 12 miesięcy |
| Zasilanie | 230 V / 50Hz / 1 Ph |
| Moc [kW] | 7,7 |
| Zabezpieczenie sieci zasilającej [A] | C25 |
| Napięcie stanu jałowego [V] | 50,5 |
| Maksymalny prąd spawania [A] | 200 |
| Sterowanie synergiczne (synergia) | tak |
| Funkcja spawania metodą MMA | tak |
| Funkcja spawania metodą MIG Pulse | nie |
| Funkcja spawania metodą TIG Pulse | nie |
| Funkcja 2-takt / 4-takt | tak |
| Prąd przy cyklu pracy 60% | 200 A |
| Zakres prądu spawania MIG | 25-200 A |
| Zakres prądu spawania MMA | 25-160 A |
| Rodzaj podajnika drutu | 2-rolkowy |
| Maksymalny rozmiar szpuli drutu [kg] | 5 |
| Średnica drutu samoosłonowego [mm] | 0.8 - 1.2 |
| Średnica drutu stalowego [mm] | 0.6 - 1.0 |
| Średnica drutu ze stali nierdzewnej [mm] | 0.6 - 1.0 |
| Średnica drutu aluminiowego [mm] | 0.8 - 1.0 |
| Średnica drutu do lutospawania [mm] | 0.8 |
| Średnica elektrody spawalniczej [mm] | 1.6 - 4.0 |
| Stopień ochrony | IP 21 |
| Waga urządzenia / zestawu [kg] | 17 |
| Wymiary dł x szer x wys [mm] | 460 x 225 x 300 |
