IDEAL TECNO MIG 205 LCD SYNERGIC Inwertorowy półautomat spawalniczy MIG / TIG / MMA, 200 A
4.89922
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis produktu
Zastosowanie:
Urządzenie zaprojektowane do szerokiego zakresu zastosowań: od prac konserwacyjnych do napraw nadwozi samochodowych.
Charakterystyka produktu:
- inwertorowy półautomat spawalniczy z serii Ideal Professional
- przeznaczony do spawania łukowego metodą MIG/MAG, TIG LIFT, spawania metodą FLUX drutem spawalniczym bez gazu osłonowego oraz spawania metodą MMA elektrodą otuloną
- stosowany do lutospawania blach ocynkowanych, spawania stali nierdzewnej, stali węglowych i niskostopowych oraz aluminium. Spawanie odbywa się w osłonie gazu obojętnego, aktywnego bądź mieszanki, oraz przy odwrotnej biegunowości bez gazu. Lutospawanie umożliwia wykonywanie operacji spawania metodą MIG w niższych temperaturach, co pozwala na zachowanie powłoki cynkowej i wyraźnie zmniejsza problemy związane ze zniekształceniem łączonych elementów.
- wyświetlacz LCD umożliwia szybką regulację synergiczną parametrów spawania co sprawia, że urządzenie jest bardzo łatwe w użyciu (regulacja indukcyjności, dojazdu drutu, upalania drutu, wypływu gazu po zakończeniu spawania)
- dzięki zastosowaniu programów synergicznych zachowanych przez urządzenie możliwe jest uzyskanie optymalnego ustawienia wszystkich parametrów spawania zmieniając tylko jedno ustawienie. Wystarczy ustawić grubość spawanego materiału i zacząć spawać: inteligentny i automatyczny układ kontroli łuku spawalniczego, krok po kroku, dobierze najlepsze parametry, dla każdej pozycji spawania i dla każdego materiału.
- użytkownik może również ustawić ręcznie długość łuku spawalniczego i dopasować wygląd spoiny do własnych potrzeb.
- urządzenie wyposażone w gniazdo EURO do podłączenia uchwytu spawalniczego oraz gniazdo do podłączenia uchwytu elektrodowego
- uchwyt posiada możliwość zmiany biegunowości
- płynna regulacja prądu spawania i napięcia z cyfrowym wyświetlaczem
- przy spawaniu metodą MIG-MAG możliwość regulacji prędkości podawania drutu spawalniczego
- 2-rolkowy podajnik drutu, z rolką 0.6-1.0 do drutu stalowego
- wyposażony w zabezpieczenie przeciw przeciążeniu, co zwiększa niezawodność urządzenia
- posiada układ chłodzenia wentylatorem, co zdecydowanie zwiększa jego wydajność.
Podstawowe parametry techniczne:
- zasilanie jednofazowe: 230 V
- zakres prądu spawania MIG/TIG: 35 - 200 A
- zakres prądu spawania MMA: 20 - 150 A
- prąd spawania przy pracy 60% MIG: 200 A
- prąd spawania przy pracy 100% MIG: 150 A
- maksymalna szpula z drutem: 5 kg
Zestaw zawiera:
- 1 x spawarka TECNO MIG 205 LCD SYNERGIC
- 1 x uchwyt spawalniczy MIG 15 o długości 3 m
- 1 x przewód masowy 2 m
- 1 x przewód elektrodowy 2 m
- 1 x tarcza spawalnicza + szczotka
- 1 x instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
Pliki techniczne / instrukcje
Specyfikacja techniczna
| Okres gwarancji | 12 miesięcy |
| Zasilanie | 230 V / 50Hz / 1 Ph |
| Moc [kW] | 6,4 |
| Zabezpieczenie sieci zasilającej [A] | 20,3 |
| Napięcie stanu jałowego [V] | 64 |
| Maksymalny prąd spawania [A] | 200 |
| Sterowanie synergiczne (synergia) | tak |
| Funkcja spawania metodą MMA | tak |
| Funkcja spawania metodą MIG Pulse | nie |
| Funkcja spawania metodą TIG Pulse | nie |
| Funkcja 2-takt / 4-takt | nie |
| Prąd przy cyklu pracy 60% | 200 A (MIG) / 150 A (MMA) |
| Zakres prądu spawania MIG | 35 - 200 A |
| Zakres prądu spawania MMA | 20 - 150 A |
| Rodzaj podajnika drutu | 2-rolkowy |
| Maksymalny rozmiar szpuli drutu [kg] | 5 |
| Średnica drutu samoosłonowego [mm] | 0.8 - 1.2 |
| Średnica drutu stalowego [mm] | 0.6 - 1.0 |
| Średnica drutu ze stali nierdzewnej [mm] | 0.8 - 1.0 |
| Średnica drutu aluminiowego [mm] | 0.8 - 1.0 |
| Średnica drutu do lutospawania [mm] | 0.8 - 1.0 |
| Średnica elektrody spawalniczej [mm] | 1.6 - 3.2 |
| Stopień ochrony | IP 23S |
| Waga urządzenia / zestawu [kg] | 16 |
| Wymiary dł x szer x wys [mm] | 540 x 240 x 385 |
