IDEAL TECNO MIG 285 PULSE SYNERGIC Inwertorowy półautomat spawalniczy MIG / MMA 280 A
4.8289
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis produktu
Zastosowanie:
Urządzenie spawalnicze zaprojektowane do wykorzystania w użytku profesjonalnym i przemysłowym.
Charakterystyka produktu:
- inwertorowy półautomat spawalniczy z serii Ideal Professional
- przeznaczony do spawania łukowego metodą MIG/MAG, MMA oraz lutospawania blach ocynkowanych
- do spawania aluminium i jego stopów, stali nierdzewnej, stali węglowych i niskostopowych oraz lutospawania blach ocynkowanych
- spawanie odbywa się w osłonie gazu obojętnego, aktywnego bądz mieszanki w zależności od wybranego na panelu sterowania programu
- urządzenie posiada trzy synergiczne tryby spawania MIG/MAG: MIG, MIG PULS, MIG PODWÓJNY PULS
- dzięki zastosowaniu pulsacji MIG następuje zwiększenie ilości ciepła wprowadzanej do spawanego elementu, co umożliwia uzyskanie lepszej spoiny, niezależnie od pozycji spawania oraz zmniejszenie ilości rozprysków
- zarówno przy metodzie MIG jak również MIG PULS mamy możliwość wyboru funkcji przycisku w uchwycie pomiędzy pracą w trybie SPOT (spawanie punktowe), 2-takt, S4-takt (dedykowany do spawania aluminium), 4-takt (blokada przycisku do długich spoin)
- czytelny i prosty w obsłudze cyfrowy panel sterowania umożliwia dokładną regulację parametrów spawania takich jak :
- regulacja czasu wypływu gazu przed spawaniem
- regulacja prądu spawania / prądu bazy w podwójnym pulsie
- regulacja indukcyjności
- regulacja prądu początkowego w S4-takt
- regulacja prądu szczytowego w podwójnym pulsie
- regulacja balansu w podwójnym pulsie
- regulacja częstotliwości pulsacji w podwójnym pulsie
- regulacjia czasu spawania punktowego
- regulacja czasu i napięcia upalania drutu po spawaniu
- regulacja czasu wypływu gazu po spawaniu
- urządzenie wyposażone w gniazdo EURO do podłączenia uchwytu spawalniczego
- posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność
- wyposażony w zabezpieczenie przeciw przeciążeniu, co zwiększa jego niezawodność
- profesjonalny 4-rolkowy podajnik drutu, zapewnia stabilne podawanie spoiwa
- zasilanie trójfazowe 400V - urządzenie wyposażone we wtyczkę zasilania
- mobilność urządzenia oraz wygodę pracy zapewnia półka na butlę z gazem oraz koła
Podstawowe parametry techniczne:
- zasilanie trójfazowe: 400 V
- zakres prądu spawania: 10 - 80 A
- prąd spawania przy pracy 60%: 280 A
- maksymalna szpula z drutem: 15 kg
- średnica drutu stalowego: 0.8 -1.2 mm
- średnica elektrody spawalniczej: 1.6 - 4.0 mm
Zestaw zawiera:
- 1 x spawarka TECNO MIG 285 PULSE SYNERGIC
- 1 x uchwyt spawalniczy MIG 25 o długości 3 m uzbrojony pod aluminium
- 1 x przewód masowy 3 m
- 1 x przewód elektrodowy 3 m
- 1 x rolka prowadząca 0,8-1,0
- 1 x rolka prowadząca 1,0-1,2 do aluminium
- 1 x tarcza spawalnicza + szczotka
- instrukcja obsługi i karta gwarancyjna
Pliki techniczne / instrukcje
Specyfikacja techniczna
| Okres gwarancji | 12 miesięcy |
| Zasilanie | 400 V / 50Hz / 3 Ph |
| Moc [kW] | 10,2 |
| Zabezpieczenie sieci zasilającej [A] | C20 |
| Napięcie stanu jałowego [V] | 75 |
| Maksymalny prąd spawania [A] | 280 |
| Sterowanie synergiczne (synergia) | tylko MIG PULSE |
| Funkcja spawania metodą MMA | tak |
| Funkcja spawania metodą MIG Pulse | tak |
| Funkcja spawania metodą TIG Pulse | nie |
| Funkcja 2-takt / 4-takt | tak |
| Prąd przy cyklu pracy 60% | 280 A |
| Zakres prądu spawania MIG | 10 - 280 A |
| Zakres prądu spawania MMA | 10 - 280 A |
| Rodzaj podajnika drutu | 4-rolkowy |
| Maksymalny rozmiar szpuli drutu [kg] | 15 |
| Średnica drutu samoosłonowego [mm] | 0.8 - 1.2 |
| Średnica drutu stalowego [mm] | 0.8 - 1.2 |
| Średnica drutu ze stali nierdzewnej [mm] | 0.8 - 1.2 |
| Średnica drutu aluminiowego [mm] | 0.8 - 1.2 |
| Średnica drutu do lutospawania [mm] | 0.8 |
| Średnica elektrody spawalniczej [mm] | 1.6 - 4.0 |
| Stopień ochrony | IP21S |
| Waga urządzenia / zestawu [kg] | 46 |
| Wymiary dł x szer x wys [mm] | 900 x 320 x 720 |
